اخبار و رویدادها
تغییر زبان

شرکت فرآورده های گوشتی دمس

قهرمانی تیم دمس در دومین دوره مسابقات پرش با اسب استان فارس

تیم دمس قهرمان دومین دوره مسابقات پرش با اسب استان فارس شد

قهرمانی دمس

 

به همت هیات سوارکاری استان فارس، دومین دوره از مسابقات پرش با اسب استان فارس به مناسبت گرامیداشت هفته کار و روز جهانی کارگر همزمان با میلاد فرخنده مولای متقیان حضرت علی (ع) در باشگاه سوارکاری کوی بهشت برگزار و تیم شرکت فرآورده های گوشتی دمس قهرمان این دوره از مسابقات گردید.

شاپور طفیونی رئیس هیات سوارکاری استان فارس: با توجه به مشکلات مالی در حوزه ورزش خصوصاً ورزش سوارکاری با توجه به ارتباطات مورد لزوم به دنبال جذب اسپانسر و حامی مالی بخش خصوصی در ورزش سوارکاری می باشیم. به همین منظور با رایزنی های به عمل آمده با شرکت فرآورده های گوشتی دمس به مدیریت حاج حسین اوجی در خصوص حمایت از این رشته ورزشی زیبا و مفرح که همواره مورد تاکید پیامبر مکرم اسلام (ص) بوده است توافقاتی انجام شده است و دو تن از سوارکاران برتر استان فارس جذب این شرکت تولیدی شده اند که موفق به کسب مقام قهرمانی در دومین دوره از مسابقات پرش با اسب استان فارس شده اند.

قهرمانان

مرتضی پور شمسی با اسب آسپند از شرکت دمس (در رده نوجوانان)

مجتبی پورشمسی با اسب دورا از شرکت دمس (در رده بزرگسالان)

روزنامه خبر جنوب

تماس با ما

دفتر مرکزی: شیراز، خیابان فلسطین، ساختمان دلتا، طبقه پنجم

تلفن: 07132300959 - 07132303225

فکس: 07132334871

کد پستی: 7134696417

کارخانه: شیراز، کیلومتر 18 جاده بوشهر، فرعی کوهمره سرخی (خان خمیس)

تلفن: 07158066623 - 07158066625

کانال تلگرام: demes@

صفحه اینستاگرام: demes.ir

تاریخچه دمس

شرکت فرآورده های گوشتی دمس در سال 1359 در شهر شیراز فعالیت خود را به عنوان اولین واحد تولید کننده سوسیس و کالباس خارج از تهران در جنوب کشور و با استفاده از مدرن ترین ماشین آلات روز دنیا با همکاری متخصصین مجرب صنایع غذایی به نام تجاری دمس (کلمه مازنی به معنای گوساله از شیر گرفته شده) و شعار معرف کیفیت برتر آغاز به کار نمود. از سال 1375 بهره برداری از کارخانه فعلی با سالنهای متعدد تولیدی در کیلومتر 18 جاده شیراز-بوشهر در منطقه خان خمیس آغاز شد و دامنه فعالیت شرکت از تولید سوسیس و کالباس در سالهای اول تولید به انواع بسته بندی گوشت قرمز (گوساله و گوسفند)، گوشت سفید (مرغ و بوقلمون)، انواع کباب لقمه و برگر، محصولات فرآوری شده مرغ و گوشت های سفید عمل آوری شده توسعه یافت و در حال حاضر بیش از یکصد نوع فرآورده مختلف در کارخانه تولید می شود.